top of page

Відновив роботу Центр гематології та трансплантації кісткового мозку

2 листопада після капітального ремонту запрацював Центр гематології та трансплантації кісткового мозку на базі Київський обласний онкологічний диспансер.

Оновлене відділення оснащене найсучаснішим обладнанням, що дає змогу виконувати повний спектр необхідних діагностичних і лікувальних процедур.

Функціонування блоку трансплантації дозволить збільшити проведення трансплантацій до 24 алогенних та 72 аутологічних на рік. Для порівняння, протягом 2020-2022 рр. проведено лише 36 таких трансплантацій.

На сьогоднішній день невідкладної трансплантації очікують вже 5 пацієнтів.

Також у Центрі гематології та трансплантації кісткового мозку планують створити банк кріоконсервації стовбурових клітин та запустити лабораторію HLA-типування. Обладнання лабораторії проходить поетапне введення в експлуатацію. До роботи залучаються спеціалісти. Лабораторія розрахована на великий об’єм обстежень, що дозволить долучитися до створення Українського банку кісткового мозку.

Щороку стаціонарне лікування в Центрі гематології та трансплантації кісткового мозку Київського обласного онкодиспансеру проходить 1720 пацієнтів. На обліку в канцер-реєстрі області на початок року перебували близько 4000 пацієнтів, із них – 68,3% понад 5 років. Це говорить про досить високу за світовими стандартами ефективність лікування.

Вчасне проведення ауто- або алогенної трансплантації кісткового мозку або гемопоетичних стовбурових клітин периферичної крові підвищує ефективність лікування. Тож, в рамках пілотного проекту МОЗ України, у 2020 році Комунальне некомерційне підприємство Київської обласної ради «Київський обласний онкологічний диспансер» та інші заклади охорони здоров`я України уклали договори щодо відшкодування витрат на проведення трансплантації. Для пацієнта трансплантація кісткового мозку на усіх етапах є безоплатною.


47 переглядів0 коментарів

댓글


bottom of page