top of page

Джо Кокер: рак легень через шкідливі звички?

Англійський рок- та блюз-співак Джо Кокер помер у віці 70 років 22 грудня 2014 року від дрібноклітинного раку легень. Попри те, що його боротьба із недугою закінчилася програшем, він прожив дуже яскраве життя і отримав всесвітню славу.


Джо Кокер виступав п'ять десятиліть, записавши 40 альбомів і десятки хітів. Він народився в Північній Англії і почав свою музичну кар’єру з виступів у пабах.


У 1968 році співак піднявся на вершину чартів Великої Британії із своєю версією пісні Beatles «With A Little Help From My Friends». Саме виконання цього хіта зробило Кокера зіркою у США.


«Я не граю на піаніно чи гітарі. Я відчуваю, як музика проходить через моє тіло», — казав Джо Кокер.


Про співака казали, що він мав величезні запаси енергії та харизми, які ледь не погубили його. У 70-х роках Кокер постійно гастролював, а також вживав спиртне, наркотики і багато курив. Доходило до того, що музикант падав на сцені і кидав у глядачів свої черевики.

 

«Тоді мене закинуло у світ американського року. Перші кілька років було добре. Я гастролював по Штатах з Хендріксом і Дженіс Джоплін. Я ніколи не знав, що принесе наступний день. Але в 1972 році все почало погіршуватися», — згадував Джо Кокер.

 

Зрештою музиканту вдалося побороти залежності, у чому була велика заслуга його дружини Пем та друзів.


Кокер також розповідав, що його товариш по групі «залякував» його раком і вмовляв відмовитися від вечірок з алкоголем та наркотиками.


Кокер багато років був завзятим курцем, викурюючи до 40 сигарет на день. Однак він усвідомлював ризики для здоров’я, пов’язані з курінням, і в 1991 році вирішив кинути палити.

 

«Якби я був сильнішим морально, я міг би відвернутися від спокус. Але в ті часи реабілітації не було. Наркотики були легко доступні, і я занурився в них спочатку. І як тільки ви потрапляєте в цю низхідну спіраль, важко з неї вирватися. Мені знадобилися роки, щоб виправитися», — зізнався Кокер в інтерв’ю у 2013 році.


В останні роки життя Джо Кокер оселився в Колорадо та захопився риболовлею, пішими прогулянками та вирощуванням помідорів у теплиці.


Попри те, що подолати хворобу йому не вдалося, він залишив після себе багато енергійних та сильних пісень, які досі слухають по всьому світу.


Після смерті Кокера казали, що причиною хвороби все ж таки був його спосіб життя, адже музикант багато років «вбивав» себе шкідливими звичками.

 

Однак на рак легенів хворіють не тільки курці. Дуже часто ця хвороба буває у тих, хто ніколи не захоплювався сигаретами.

Небезпека раку легень полягає ще й в тому, що його важко виявити, і на жаль, найчастіше його діагностують на пізніх стадіях.


Детальніше про хворобу, її діагностику, види, лікування та безоплатні послуги для пацієнтів можна дізнатися у чат-боті ГО Ліки Контроль «На повні груди» https://t.me/FullLungs_bot.

6 переглядів0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі
bottom of page