top of page

сьогодні світ відзначає Cancer Survivors Day


Сьогодні, 5 червня 2022, у світі відзначають National Cancer Survivors Day – день людей, що живуть з діагнозом рак.


Це привід святкувати життя для тих, хто вижив, подякувати тим, хто підтримує, натхнення для тих, кому нещодавно поставили діагноз та ще одна можливість підвищити обізнаність про проблеми, з якими стикаються онкопацієнти.


Cancer Survivors Day – день для усіх, будь то онкопацієнт, член сім'ї чи медичний працівник.


У цьому році українські онкопацієнти змушені боротися із важкою хворобою в умовах війни. Адже 24 лютого 2022 року росія за підтримки білорусі здійснила відкритий військовий напад на Україну. Вторгнення є частиною російсько-української війни, розв'язаної росією 2014 року, участь в якій Росія намагалась заперечувати. В Україні не залишилось жодного безпечного населеного пункту, адже ракетні удари та обстріли відбуваються ось уже більше 100 днів по усіх регіонах України.


З першого дня війни окупаційні війська здійснюють воєнні злочини – вбивають цивільне населення, цілеспрямовано знищують та розкрадають лікарні, депортують людей. В частині регіонів під ракетні удари російської армії потрапили й онкоцентри. Десятки тисяч пацієнтів з онкологічними захворюваннями через військову агресію не змогли вчасно отримати необхідну медичну допомогу. Багато пацієнтів змушені були шукати тимчасовий прихисток у європейських країнах та лікуються там. Є пацієнти, які знаходяться на окупованих територіях та не мають доступу до лікування.


Сьогодні ми хочемо подякувати усім, хто підтримує пацієнтів з онкологічними захворюваннями в цей складний для усіх українців час –

- медичним працівникам, які в надзвичайно складних умовах надають медичну допомогу та роблять все, щоб зберегти наші життя; - міжнародним організаціям, які швидко відреагували та підтримали українців, що живуть з діагнозом рак; - усім, хто надає гуманітарну допомогу для потреб онкопацієнтів; - кожному, хто підтримує хоча б одну людину з діагнозом рак; - воїнам ЗСУ, що захищають нашу землю величезною ціною – життям.


Понад 100 днів росія руйнує систему охорони здоров'я України. Від кожного з нас залежить, якою буде медицина в Україні. Неважливо пацієнт ти, чи лікар, але кожен на своєму місці має робити свою роботу, тим самим допомагаючи рідній країні здобути перемогу. Станьте прикладом нетерпимості до проявів корупції сфері охорони здоров'я. Подолання корупції, дотримання прав пацієнта, повага до людської гідності на противагу режиму, в якому замість рівних умов для всіх, особливі умови для еліти, що грабує свою країну.

Пам' ятайте, що МИ СИЛЬНІ. Від кожного з нас залежить якою буде наша Україна.


Слава Україні!


20 переглядів0 коментарів

留言


bottom of page