top of page

Чи стануть іноваційні ліки доступними для пацієнтів?


У більшості країн світу механізм договорів керованого доступу використовують для доступу пацієнтів до інноваційних медичних препаратів. Це один зі способів придбати для важкохворих пацієнтів ліки, домовившись з виробником про спеціальні ексклюзивні умови закупівлі.


Ще на початку року переговорна група з питань договорів керованого доступу, створена Міністерством охорони здоров'я України (https://bit.ly/3cA68OD) провела перші в історії України перемовини щодо закупівлі певних лікарських засобів за договорами керованого доступу, але в зв'язку з тим, що відбулось повномасштабне військове вторгнення росії в Україну, перемовини завершити не вдалось.


Відповідно до підпункту 8 пункту 7 Порядку укладення, виконання, зміни та припинення договорів керованого доступу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 січня 2021 р. № 61 визначено, що договір керованого доступу у разі досягнення згоди щодо його умов за результатами переговорів укладається у строк не більше 180 календарних днів з дати одержання переговорною групою відповідного доручення МОЗ.

Щоб мати можливість прийняти позитивне рішення після завершення воєнного стану, а не приймати негативне рішення зараз, Уряд вніс зміни до постанови. Ухвалені зміни стосуються вдосконалення регулювання проведення державної оцінки медичних технологій та укладання договорів керованого доступу. Зокрема, виключені терміни проведення переговорів.


Попри воєнну агресію російської федерації проти України, Міністерство охорони здоров'я України та Державне підприємство «Медичні закупівлі України» вживають усіх доступних заходів для стабільного функціонування ланцюгів постачання лікарських засобів, які закуповуються централізовано, а також для утримання закупівельних цін на рівні 2021 року, попри ризики, які закладають постачальники товарів, а також валютних коливань.


Також зазначимо, що частина постачальників лікарських засобів щодо яких проводились переговори, вже надали гуманітарну допомогу у цих лікарських засобах.

Детальніше на сайті МОЗ – https://bit.ly/3PMJNvw
41 перегляд0 коментарів

Comentarios


bottom of page