top of page

Юлія Ковмір: "Патоморфологи можуть помилятися, тому обов'язково треба отримувати другу думку"

Оновлено: 16 трав. 2020 р.

Юлія Ковмір - активна учасниця нашої спільноти Афіна. Жінки проти раку - сьогодні проходить 20-ту крапельницю препарату імунотерапії у Національний Інститут Раку. У Юлії меланома. Але їй пощастило: у Юлі чудовий лікар (https://bit.ly/2Zi08RZ) та гарна відповідь на терапію.


На жаль, не всі пацієнти мають змогу придбати дієві інноваційні препарати, адже вони дуже дороговартісні. І ми сподіваємось, що таке лікування стане доступним для усіх пацієнтів.

Далі історія лікування Юлі


"Мене звати Юля, мені 36 років. І вже рік, як я проходжу лікування 4 стадії меланоми. На даний момент я пройшла 19 курсів імунотерапії протипухлинним препаратом Кітруда.

Раніше я думала, що 4 стадія раку буває у людей, які не звертаються до лікарів. Але не все так однозначно. У квітні 2017 року я поранила родимку, вона стала кровоточити. Через кілька днів звернулася в найближчий кабінет дерматолога. Лікар, молода дівчина, сказала, що родимка викликає підозру і краще її видалити. Порадила приватну дерматологічну клініку або Інститут Краси. В інтернеті писали про багатий досвід з видалення родимок в Інституті Краси, тому свій вибір я зупинила на цій установі. Там мене, з використанням дерматоскопу, оглянула дерматолог і відправила на консультацію до онколога в тій же клініці.


Онколог рекомендував видалити родимку та відправити на гістологію. Видалили мені родимку електроножем. Гістологію провела лабораторія CSD, результати були "без злоякісної патології". Я, відповідно, незабаром забула про цю міні-операцію і не проходила скринінг.

Через півтора року розвиток захворювання почав давати симптоми. У мене нічого не боліло! Просто іноді, спочатку рідше, потім частіше, піднімалася температура до 38 градусів і через день падала. Я стала звертатися до лікарів. За два місяці пройшла з десяток досліджень і консультацій різних фахівців від ендокринолога до інфекціоніста. На УЗД черевної порожнини були виявлені новоутворення в печінці і яєчнику.


Гінекологи в один голос стверджували, що рак яєчника не дає метастази в печінку. Далі була гастроскопія, колоноскопія, мамографія, КТ, МРТ. В результаті проведена трепан-біопсія утворень в печінці. Діагноз був невтішний - метастази меланоми шкіри. І тільки після цього я згадала про видалену родимку.


Я забрала матеріали видаленої родимки (парафіновий блок і скельця) з лабораторії CSD, віднесла в іншу лабораторію. Перегляд встановив, що у видаленій родимці були маленькі частинки меланоми.


Патоморфологи можуть помилятися, вони ставлять діагноз в прямому сенсі на око. Тому раджу обов'язково отримувати другу думку. Завжди можна забрати матеріали та віднести, відправити в іншу лабораторію. Також для гістології має значення, яким чином проведено видалення. Найкращий спосіб - хірургічне видалення за допомогою скальпеля.

В даному випадку патоморфологія може оцінити ступінь інвазії меланоми.

Я потрапила в незначний відсоток пацієнтів, коли меланома з першої стадії, за відносно короткий час, стає прогресивною 4-ю стадією. Але також я потрапила у відсоток пацієнтів, які відповідають на імунотерапію протипухлинним імунопрепаратом. Моя пухлина не містить генів BRAF-мутації, тому таргетна терапія мені не рекомендована.


Я себе досить добре почуваю. Побічні дії препарату проявляються швидкою втомлюваністю, важкістю в голові, іноді навіть туго мислю. Після 16-го курсу почали проявлятися побічні дії на шкірі: вітіліго, сухість і подразнення.

Рік тому я почувалася дуже погано. Слабкість, втрата апетиту і ваги, нічна пітливість - критичні ознаки просунутої онкології. Зараз новоутворення зменшилися в рази і можуть повністю розсмоктатися. Лікування триватиме ще мінімум рік.


Позитивний настрій грає важливу роль в лікуванні онкологічних захворювань, я була впевнена, що препарат мені допоможе. Мені ще з дитиною домашні завдання вирішувати, йти в інший світ ніяк не можна.

Хочу побажати всім пацієнтам, незалежно від діагнозу, не падати духом, шукати варіанти і не опускати руки.

Всім любові, щастя і вічної весни в душі!!!"


❗ Якщо ви теж зіштовхнулись з діагнозом меланома, просимо пройти опитування - https://bit.ly/3g1eHzc


ℹ️ Дізнатися більше про меланому - https://bit.ly/3fNAfPA


308 переглядів0 коментарів

Comentários


bottom of page