top of page

Як продовжити інвалідність під час війни?


Одне з найпоширеніших запитань, що до нас надходять, – чи потрібно проходити МСЕК, щоб продовжити інвалідність під час війни?


Протягом дії воєнного стану та 6 місяців після його припинення/скасування — українці мають право звертатися до МСЕК для встановлення інвалідності заочно та незалежно від місця реєстрації, проживання чи перебування.


Для встановлення групи інвалідності медико-соціальна експертиза проводиться за направленням закладу охорони здоров'я, що видається на основі відомостей, які підтверджують наявність у пацієнта стійких порушень функцій організму, обумовлених захворюваннями, які спричиняють обмеження життєдіяльності.


Направлення на МСЕК (форма 088/о) оформлює за потреби лікуючий або сімейний лікар, до якого звернувся пацієнт, укладати декларацію з лікарем при цьому не потрібно.


Чи потрібно проходити повторний огляд особам з інвалідністю?


Якщо неможливо пройти обстеження та оформити направлення на МСЕК – проходження повторного огляду переноситься на строк не пізніше 6 місяців після припинення/скасування воєнного стану.

Продовжується інвалідність – автоматично без перекомісії до кінця дії воєнного стану та 6 місяців після його припинення/скасування.


До цього моменту всі виплати та пільги зберігаються.


Лікарі не мають права вимагати у пацієнтів прибуття на повторний огляд під час дії воєнного стану.


Що робити у разі втрати медичних документів через війну?


Якщо ваші медичні документи втрачено через війну, – зверніться до сімейного або іншого лікаря первинної ланки за місцем перебування. Лікар прийме рішення про відновлення медичних документів через ЕСОЗ та/або проведе додаткові обстеження для відновлення подальшого лікування.


Щоб відновити втрачені через війну документи, що вказують на те, що у вас є інвалідність, – необхідно звернутися до органу соціального захисту, який володіє доступом до Центральної бази даних осіб з інвалідністю і може зробити для вас витяг.


Щоб поновити довідку МСЕК, втрачену через війну, зверніться до МСЕК за місцем перебування, і вам підкажуть шляхи розв'язання даної проблеми.


Також ви можете переглянути відео про особливості проведення МСЕК під час війни – https://youtu.be/M2LbnQ-v5oE

30 переглядів0 коментарів

Yorumlar


bottom of page