Наталія з Кіровоградщини протягом 30-ти років працювала вихователькою у школі для сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування.
Про діагноз – рак легень - дізналася у 2020 році, під час пандемії коронавірусу. Жінка розповідає, що майже рік страждала від нападів, під час яких не могла набрати повітря у легені і задихалася. Однак думала, що все це через нерви.
«Коли дізналася про діагноз, хотілося відкрити вікно і вийти з нього. Але з часом мені було трохи соромно за ці думки. Тільки жити! Щоб бачити доньку, онуків. Жити і боротися», - говорить Наталія.
Лікувалася жінка у Києві у Національний інститут раку. Каже, що майже всі послуги отримувала безкоштовно за Програмою медичних гарантій (ПМГ).
Більше про Національний інститут раку дивіться у відео.
Нагадаємо, що дізнатися про безоплатні медичні послуги ви можете, зателефонувавши на гарячу лінію ГО «Афіна. Жінки проти раку» ПАЦІЄНТ МАЄ ПРАВО:
+380 66 911 33 33 (Водафон),
+380 68 911 33 33 (Київстар)
з понеділка по п'ятницю з 10:00 до 18:00.
Після лікування контрольні КТ також проходила за ПМГ, зокрема у приватній TomoClinic, яка уклала договір з НСЗУ.
Більше про лікування у Томоклінік можете дізнатися тут:
Жінка згадує, що почувалася у лікарні немов вдома, каже, що їй дуже пощастило зустріти на своєму шляху людяних та професійних лікарів.
«Спільнота «Афіна. Жінки проти раку» дуже мене підтримала. Кожному, хто стикається з раком, рекомендую Афіна. Жінки проти раку - група. Коли людина у діагнозі, то дуже багато питань виникає, думаєш, що життя закінчилося. Але у групі мені дуже допомогли» - говорить Наталка.
Під час лікування жінку надихала родина, яку вона тепер цінує ще більше, та улюблена робота, на яку Наталка вже повернулася. Навантаження тепер у неї менші, але працювати з дітками продовжує. «Я вдома не можу сидіти. Дуже люблю свою роботу і не можу без дітей», - говорить жінка.
Окрім роботи Наталія допомагає ЗСУ, вона організувала збір на тепловізор для своїх вихованців, які пішли на фронт. Каже, що іншим хлопцям батьки допомагають, а її підопічним сиротам допомогти нема кому.
За своє життя Наталія виховала чимало дітей, з багатьма випускниками спілкується і зараз. «Діти дуже хороші повиростали. Оце мене надихає», - каже вона.
Онкопацієнтам Наталка бажає ніколи не опускати руки.
«Я розумію, що може бути страх, крик душі, але важливо знати, що все можна перемогти: медицина рухається вперед, а поряд завжди є небайдужі люди, які тобі допоможуть».
__________
Ініціатива ‹Гарантовано!» реалізується Пацієнти України у партнерстві з Міністерство охорони здоров'я України і НСЗУ та за підтримки Проєкту USAID Ukraine "Підтримка реформи охорони здоров'я".
Comentários