top of page

Історія Ольги, учасниці проєкту "Рак - не перешкода жіночності"

Сьогодні розповімо вам про Ольгу - пацієнтку, яку безоплатно прооперовано у січні в рамках соціального проєкту «Рак не перешкода жіночності», який реалізовує VERUM expert clinic у співпраці з Афіна. Жінки проти раку.


Більше про проєкт тут.


Дякуємо, Ользі, що розповіла свою історію, як потрапила на проєкт і як почувається після операції. Далі - від першої особи.


"Мене звати Ольга. Я більше 17 років працюю в школі вчителем. Люблю свою професію за можливість бути дотичною до виховання прекрасних, розумних дітей. Вони дають мені сили боротися за своє життя, постійно підтримують, не дають навіть можливості сумніватися в своїх силах.


З 2018 року знаходжуся в діагнозі. На жаль, що таке онкологія я знала з дитинства. Моя мама померла від раку, коли мені було 10 років. До того вона декілька років проходила важке лікування. На моїх очах вона згасала, страждала від болю. Тому, коли я випадково виявила ущільнення в молочній залозі, в голові була лише одна думка – це рак. Чоловік мене всіляко заспокоював, що ще нічого не відомо, але я на інтуїтивному рівні знала, що це так.


На момент постановки діагнозу мені було 34 роки. Моя мама захворіла приблизно в цьому ж віці, а померла в 36 років. Перша думка, яка в мене зʼявилася, - що я так, як і мама, не переживу цю дату.


Я була в шоці. Не знала з чого почати. Де шукати інформацію? Куди їхати, до кого звертатися?


Через тиждень в моїх дітей мав бути випускний, я не змогла туди піти, оскільки постійно була в розпачі і плакала. Не хотіла псувати їхнє свято.


На роботі довідалися про мою хворобу, а також друзі, рідні та знайомі. Я максимально не хотіла, щоб хтось знав. Мені тоді чомусь було соромно сказати, що я хвора на рак. Переживала за те, як всі реагуватимуть на відсутність волосся. В голові була купа думок, і всі негативні, я не могла взяти себе в руки.


Потім трапилося все так, як я не очікувала взагалі. Знайомі і незнайомі люди почали мене підтримувати, допомагали хто як міг. Давали поради, знаходили лікарів, підтримували морально і матеріально. Кожного дня я спілкувалася з великою кількістю людей, які мали велике бажання допомогти мені. Я не мала права сказати їм, що мені страшно.


Мій чоловік кожен день зранку і до ночі їздив зі мною по всіх лікарях, обстеженнях. Коли я після хіміотерапії падала духом, не могла нормально їсти, пити, жити, він дуже мені допомагав, кожен вечір ходив зі мною гуляти, змушував будувати плани на майбутнє після лікування. Було дуже важко, але я робила все, що радили лікарі, і мені вдалося увійти в ремісію.


Майже 5 років я відчувала себе здоровою людиною, що живе повноцінним життям. В 2023 році я планово проходила обстеження, і під час УЗД, а потім і на мамографії, побачили утворення вже в іншій молочній залозі. Біопсія знову показала рак.


Дізнавшись про діагноз вдруге, я вже не плакала. Я розуміла, що мене чекає попереду. Завдяки тому, що після першого лікування я вже знала про Афіна. Жінки проти раку - група взаємодопомоги онкопацієнтів, було уявлення про методи лікування і послідовність дій, які потрібно зробити.


Морально було легше, бо, завдяки Афіні я знала про можливість отримання безоплатних послуг від НСЗУ.


Коли лікувалась вперше, мені сказали – якщо в тебе немає мільйона гривень, можеш не надіятися на життя. Ця інформація мене дуже сильно вибивала з колії. Мало того, що ти налякана, тобі постійно погано, так ще й маєш десь брати такі великі гроші. На щастя, ця інформація була не правдива. Так, лікування коштувало грошей, але не таких, як я тоді думала.


За ці пʼять років ситуація дуже сильно змінилася на краще. Дівчата з Афіни постійно роблять колосальну роботу, щоб допомогти нам у нелегкій боротьбі.

 

Я безкоштовно отримувала хіміотерапію в НІР. Одного разу, коли її не було в наявності, звернулася в Афіну, і мені на другий курс надіслали ліки. Оскільки я маю мутації BRCA 1/2, мені потрібно було робити двосторонню мастектомію та операцію з гінекології. На таку велику операцію наважитися морально дуже складно, я себе налаштовувала весь курс хіміотерапії.


Розуміла, що після мастектомії я буду виглядати інакше, ніж зараз, тому розглядала можливість реконструкції. На жаль, НСЗУ не покриває вартість імплантатів, я не знала як мені бути.


І тут всесвіт мене почув. Я побачила оголошення в Афіні про безкоштовну операцію в Верум Експерт з одномоментною двосторонньою мастектомією та встановленням імплантатів.


Заповнила заявку, пішла на консультацію, після якої мене включили до проєкту. Я була дуже щаслива. Знаю, що на даний час це одна з найкращих клінік для такої операції. Потрапити на консультацію та лікування до Дениса Помінчука мріють багато пацієнтів. Мені так пощастило, що я не могла повірити в це диво.


Ця ситуація показала, що потрібно мріяти, мрії здійснюються.


Наразі я пройшла оперативне втручання, їзджу на перевʼязки, потроху відновлююся. За декілька днів мені виповниться 40 років. Я змогла подолати страх померти в 36. Будую нові плани на майбутнє і вірю, що все вийде.

 

Хочу сказати декілька слів всім хто так само як і я проходить цей нелегкий шлях.

Все найкраще попереду. Цінуйте одне одного, живіть сьогоднішнім днем, не відкладайте життя на потім.


Значна частина успіху в лікуванні залежить від нашого настрою і обізнаності. Всім здоров’я та пожиттєвої ремісії!"

_______

А ми бажаємо Ользі швидкого відновлення та здоров’я!


А також дякуємо Mammology Expert Centre Verum за проведену операцію, а компанії Politech – за надані імпланти!


17 переглядів0 коментарів

Comments


bottom of page