top of page

20 квітня у Харкові відбудеться Міжнародна Медична Канабіс Конференція

Україна має вивчити потреби пацієнтів у медичних препаратах на основі канабісу та врегулювати доступ до них всіх, хто потребує ефективного лікування.

Про це заявив на прес-конференції у Харкові адвокат Генадій Шабас, співорганізатор першої міжнародної медичної канабіс-конференції .


“До нас постійно звертаються пацієнти, які вичерпали в Україні всі можливості для ефективного лікування. Хтось змушений виїздити для лікування за кордон, хтось шукає виходу в Україні. І всі задають одне питання - чому немає доступу до ліків з канабісу в Україні?”. За словами Шабаса, через відсутність правової регуляції українські вчені також не можуть проводити досліджень терапевтичного потенціалу канабіноїдів, в той час, як в цивілізованому світі таких досліджень вже більше 12 000.

Втім тут намічаються певні зрушення. Як повідомив Шабас з посиланням на коментар МОЗ України виданню Platfor.ma, розробку проекту постанови Кабміну «Про затвердження Порядку використання наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів у наукових та навчальних цілях» включено до плану роботи Держслужби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками на 2018 рік.

На думку організаторів конференції важливо, щоб уряд отримав перший об'єктивний експертний звіт про потреби пацієнтів медичного канабісу: скільки людей потребують такого лікування в Україні, які це діагнози, яка ефективність поточних методів лікування та які фармацевтичні форми необхідні цим пацієнтам.

“Лише тоді стане можливо організувати професійний супровід терапії з використанням канабіноїдів”,- заявив речник міжнародної конференції Тарас Ратушний. “Без наукових досліджень цього не втілити. Законний доступ до медичного канабісу можливий лише на основі чітких наукових обґрунтувань та дієвої системи фармакологічного нагляду”.

З цим погоджується і Вікторія Кисличенко, професорка Національного фармацевтичного університету, який теж долучається до організації канабіс-конференції у Харкові.

“У нас є всі передумови досліджувати, отримувати, застосовувати медичні засоби не лише для онкології та епілепсії. Хвороба Альцгеймера дуже помолоділа, є пацієнти 30 і 40 років, а розсіяний склероз взагалі сьогодні є катастрофою”, - заявила Вікторія Кисличенко .”Це потрібно привести до ладу і правового поля, це повинно бути в Україні, бо в нас великий потенціал і спеціалісти, які можуть ці норми розробити, щоб повноцінно використовувати медичний канабіс“.

Участю у першій міжнародній медичній канабіс-конференції протягом першого тижня реєстрації зацікавилось 233 гостя.. Серед зареєстрованих - 69 лікарів і фармацевтів, а також 42 медичні пацієнти з онкологічними захворюваннями, епілепсією, розсіяним склерозом, хворобами Паркінсона та Альцгеймера.

За словами організаторів процедура реєстрації на сайті http://umca.org.ua вимагає ідентифікації, але надана інформація залишається конфіденційною. “Оскільки для медиків та пацієнтів передбачено безоплатний доступ, важливо правильно розрахувати кількість місць для гостей”, повідомили організатори на прес-конференції харківському виданні Status Quo.

20 квітня у Харкові відбудеться “Міжнародна медична канабіс конференція”. Організаторами виступають громадські організації «Єдиний досвід» та “Українська асоціація медичного канабісу” в партнерстві з Національним фармацевтичним університетом (Харків) та Університетом Медичних Наук Литви (Каунас). Конференція відкриється о 10:00 у конференц-залі Premier Palace Hotel Kharkiv.

Офіційний сайт: http://umca.org.ua/

Подія у Facebook: https://www.facebook.com/events/328437664344829/

Додаткова інформація для ЗМІ: +380958050770 (Тарас Ратушний)


43 перегляди0 коментарів

Commentaires


bottom of page