top of page
Logo_315_315.png
e-liku-logo.png

ЛІКИ ДЛЯ ОНКОПАЦІЄНТІВ

Пацієнт під час лікування та підтримуючої терапії вживає багато різноманітних ліків. Трапляється, що хворий отримує підроблений препарат і не відчуває потрібного ефекту. Тому обов'язково потрібно перевіряти при покупці ліків номера їх серій за допомогою програми "Ліки контроль", розробленої для пошуків фальсифікату. В іншому випадку наслідки можуть бути непередбачуваними.

З іншого боку, багато пацієнток купують з рук, в аптеках або через своїх лікарів привезені контрабандним шляхом з інших країн ліки - хороші, але не зареєстровані в Україні. Таки чином можна чимало заощадити, якщо бути впевненим в постачальнику.

Нерідко навіть дорогі препарати є на забезпеченні лікарень, і їх можна отримати безкоштовно. Однак медперсонал не завжди інформує про це пацієнтів, і часто хворі збирають гроші на покупку препаратів, які є на складі їх лікувального закладу. Дізнатися, чи є потрібні вам ліки у вашому онкодиспансері, можна на сайті медзакладу або через додаток "Є ліки".

Ще один розроблений для допомоги онкопацієнтам інструмент - чат-бот "Лікуйся" в Telegram.

Зброя пацієнта - інформованість. Перевіряйте наявність ліків на сайтах ваших онкоцентрів, йдіть на прийом до лікаря з роздруківкою і кажіть, що у вас немає можливості купити, і ви хочете отримати безкоштовно наявний на складі препарат. Якщо вам не йдуть назустріч, запишіться на прийом до керівника і подайте письмовий запит.

 

Дізнатися, які послуги в онкодиспансерах є безкоштовними, можна на гарячій лінії НСЗУ за номером 1677.

Ще один важливий момент. Лікарі можуть призначити вам супутню терапію (наприклад, антидепресант), яка знижує ефективність основного лікування, або погано сумісні препарати. Тому рекомендується обов'язково перевіряти сумісність призначених ліків за діючою речовиною. Якщо ви побачите, що знайдено взаємодія, повідомте цю інформацію своєму хіміотерапевту - він підшукає рішення.

ДОПОМОГТИ

Р/Р ГО "Афіна. Жінки проти раку" в Приватбанку UA873052990000026000016802336, EDRPOU 41591842.

ПОШУК ЛІКІВ

archer.png
bottom of page