top of page
e-liku-logo.png
Logo_315_315.png

ДОПОМОГТИ

Р/Р ГО "Афіна. Жінки проти раку" в Приватбанку UA873052990000026000016802336, EDRPOU 41591842.

Онкопацієнти проголосували за медичний канабіс

November 06, 2020

Онкопацієнтам потрібен медичний канабіс Про це свідчать результати опитування, проведеного в групі взаємодопомоги онкопацієнток ГО "Афіна. Жінки проти раку" з 24 жовтня по 2 листопада 2020 року.

 

На запитання "Чи підтримуєте ви легалізацію медичних конопель для підвищення якості життя українських онкопацієнтів?" голоси розподілилися наступним чином:

- "за" відповіли 1245 респондентів,

- "проти" - 18,

- "утримались" - 28.

 

Сподіваємося, президент виконає свою обіцянку і подасть законопроект з легалізації лікувальних конопель в Україні найближчим часом.

#АфінаЖінкиПротиРаку #КонопліЛікують #МаршСвободи

Пацієнти влаштували флешмоб із ліками

November 05, 2020

Пацієнтки спільноти "Афіна. Жінки проти раку" влаштували флешмоб проти перерозподілу ліків, виділених на лікування онкозахворювань, на інші потреби. Онкохворі сфотографувались із дороговартісними ліками, якими їх не забезпечує держава, віддаючи гроші на ремонт доріг та інші не цільові потреби.

"Усім цим людям потрібні ліки для лікування онкозахворювань, - розповіла про учасниць флешмоба співзасновниця ГО "Афіна. Жінки проти раку" Вікторія Романюк. -. Як і десяткам тисяч інших онкопацієнтів. Ліки для них - це ЖИТТЯ. Проте препаратів, які потрібні їм, щоб ЖИТИ, немає у переліку тих, які закупляються державним коштом.

У минулому році ми виходили на акції під Верховна Рада України з вимогою збільшити бюджет на закупівлю ліків. Нас почули. У 2020 році бюджет на програму закупівель ліків для лікування онкозахворювань склав 1 млрд 785 млн грн. Це дало змогу покрити 100% потреби номенклатурного списку закупівель.

Завдяки ефективно проведеним ДП Медичні закупівлі України закупівлям з'явився залишок коштів, і логічно було б розширити номенклатурний список закупівель та закупити ліки, які пацієнтам все ж доводиться купувати власним коштом. Адже список ліків, які закупляються державним коштом,ьє обмеженим, і дуже багато людей залишаються без життєвонеобхідних ліків. Проте це зробити неможливо, адже МОЗ розпочало закупівлі лише влітку, і зараз не встигне витратити ці кошти на такі ліки. Тому гроші доведеться повернути до бюджету або перерозподілити на інші напрямки.

Лише минулого тижня гриміла історія про те, як Міністр Максим Степанов забрав гроші від онкохворих на дороги та реставрацію будівель МОНу (https://bit.ly/32aL6xV)

На цьому Степанов вирішив не зупинятись і ще забрати 80 млн грн у пацієнтів з онкологією. За ці кошти уряд закупить 266 тисяч експрес-тестів для визначення антигену коронавірусу (https://bit.ly/35188cl).

 

Гроші у пацієнтів з онкологією вже забирали на початку року для боротьби з коронавірусом (https://bit.ly/32fnqrY).

 

Тобто гроші з Фонду для боротьби з COVID-19 витрачаються на дороги, на серіали, а для того, щоб боротись з коронавірусом гроші забирають у пацієнтів із тяжкими діагнозами!

 

Ми виходили на акцію протесту (https://bit.ly/3mXZOjR). Проте Степанов нас не чує. Бо йому байдуже на життя людей.

Міністре Максим Степанов, на вашій совісті страждання пацієнтів. Ви забираєте надію та право на лікування у пацієнтів з онкологією. Ви повинні відповісти за всі злочини, які вчинили, та піти у відставку!

 

Президент Володимир Зеленський - наш Президент. (Офіс Президента України), скільки ще ваш міністр Степанов повинен знищувати медицину та змушувати страждати пацієнтів, аби його нарешті звільнили?" - задає запитання гаранту .Конституції Вікторія.

#ПацієнтиУкраїни #МіністерствоЛікуванняАсфальтом #МОЗ #ПацієнтамПотрібніЛіки #онкологія #АфінаЖінкиПроимРаку

Кошти, виділені на онкохворих, продовжують засвоювати не за призначенням

November 04, 2020

Тільки у п'ятницю ми виходили під Міністерство охорони здоров'я України на акцію протесту, тому що кошти з програми вдосконалення діагностики онкозахворювань перерозподілені на дороги та інші напрямки, а кошти з програми закупівель ліків для лікування онкозахворювань - на ковід, вакцини проти грипу. Але це ще, виявляється, не все! В той час, коли онкохворі змушені продавати майно та залазити в борги, бо для лікування потрібні ліки, які НЕ ЗАКУПЛЯЮТЬСЯ державою, Кабінет Міністрів України за кошти з програми закупівель онкопрепаратів вирішує закупити експрес-тести на визначення коронавірусу https://bit.ly/2HXprCx ! За які, знову ж доведеться платити онкопацієнтам! Адже для госпіталізації потрібен результат аналізу, а зробити його безкоштовно НЕ МОЖЛИВО!

 

Кошти на онкопрепарати розтягують на ковід, а фонд боротьби з ковід - на дороги і серіали!

Чи потрібно легалізувати медичній канабіс?

November 02, 2020

Тема легалізації медичного канабісу - у виданні Конкурент - новини Луцька та Волині. Говорять: Ігор Мочарський, психіатр Волинської обласної психіатричної лікарні ,та Вікторія Романюк, співзасновниця ГО "Афіна. Жінки проти раку" А також пересічні громадяни на вулицях Луцька.

#ПочуйтеЛікарів #ТіЩоТерплять #ЗупинитиБіль #АфінаЖінкиПротиРаку

ГО "Афіна. Жінки проти раку" - 3 роки!

September 12, 2020

Три роки назад у цей день була створена громадська організація Афіна. Жінки проти раку.

На той момент вже існувала закрита група у Фейсбуці, у ній було 550 афінянок.

За три роки чисельність учасниць/учасників групи збільшилась більш, як у десять разів. Зараз їх 6 з половиною тисяч, і щодня приєднуються десятки тих, хто зіштовхнувся з діагнозом РАК.

Ми знаємо, що багатьом група дуже допомогла. Проте група - це лише частинка діяльності нашої організації. Ми хочемо, щоб усі онкопацієнти мали доступ до лікування, щоб більше людей мали можливість лікуватись за сучасними протоколами, щоб люди не відмовлялись від лікування, бо у них нема грошей на ліки, щоб не відчували себе наодинці з хворобою, і головне - щоб вони подовше ЖИЛИ.

Саме для цього і була створена громадська організація. Адже кількість онкопацієнтів не обмежується кількістю учасників групи.

За ці три роки відбулось багато змін. Ті, хто вже давно в діагнозі, відчули їх. Це теж частинка нашої щоденної наполегливої праці. Але є ще багато над чим працювати.

Ми готові подати руку кожному, хто потрапив у онкодіагноз.

Ми вдячні усім, хто з нами, усім, хто в нас вірить.

Підтримати нашу діяльність

Р/Р ГО "Афіна. Жінки проти раку" в Приватбанку UA873052990000026000016802336,

EDRPOU 41591842.

Призначення платежу: "Благодійний внесок"

Наше право - жити без болю! Відбувся Конопляний Марш свободи

June 26, 2020

У Києві під Офісом президента 27 червня відбулась акція "Наше право - жити без болю!". Організаторами виступила ініціатива "Конопляний #МаршСвободи.
В акції взяли участь близько двох сотен людей. Партнерами виступили кілька пацієнтських, ветеранських і молодіжних спільнот, серед яких ГО "Афіна. Жінки проти раку", Ветерани за Медичний КанабісУкраїнська асоціація медичного канабісуДемократична СокираВсеукраїнське об'єднання людей з наркозалежністю та інші.

Про це повідомляє Апостроф з посиланням на hromadske.ua.

Учасники мітингу вимагали від влади підтримати правове регулювання обігу канабісу та його похідних для наукових і медичних цілей.

На Марші виступила керівник ГО "Афіна. Жінки проти раку" Ніна Резніченко. 

#КонопліЛікують#ЗупинитиБіль#КоноплянийМарш#АфінаЖінкиПротиРаку

Дуже потрібна допомога чудовій лікарці, хірургу-онкологу Київський міський клінічний онкологічний центр, якій завдячують життям дуже багато онкопацієнтів - Валентині Павлівні Пауковій.

Валентина Павлівна зараз у важкому стані знаходиться в лікарні.

Вона допомогла багатьом із нас, тепер їй потрібна наша допомога. Дуже просимо підтримати!

Реквізити для допомоги:

5168 7573 8125 0846
Паукова Валентина Павлівна.

#help#потрібнадопомога#АфінаЖінкиПротиРаку

Cancer Survivors Day: сьогодні об 11 святкуємо життя!

June 06, 2020

Кожного року у першу неділю червня, мільйони людей збираються по всьому світу та відзначають Cancer Survivors Day.

 

Перший National Cancer Survivors Day був проведений 5 червня 1988 року в Сполучених Штатах Америки. Зараз цей день відзначають у багатьох країнах світу – Італії, Нідерландах, Австралії, Індії, Малайзії та Південній Африці.

 

В Україні проект Inspiration Family вперше провели Cancer Survivors Day 2-го червня 2019 року, та роблять все, для того щоб він став щорічним.

Наше суспільство, на жаль, дуже мало знає про рак. Тому важливо не мовчати про цю проблему. Щоб люди бачили, що рак це не вирок, що є люди, які побороли рак. І їх багато. Вони живуть, й святкують кожен день свого життя.

Приєднуйтесь і ви ідо всесвітньої ініціативи Cancer Survivors Day, який цього року відзначають 7 червня.

Онлайн бранч Cancer Survivors Day 2020 7 червня – початок об 11:00.

Посилання на прямий ефір тут ➡️ https://youtu.be/Xdpyjh05BMQ

#СancerSurvivorsDay#InspirationFamily#cancer#oncology#онкологія#рак#АфінаЖінкиПротиРаку

Великі, маленькі, старшого віку, вагітні, з волоссям чи без, але всі люди на цьому фото так чи інакше стикнулися з онкологією.

Знаходяться зараз у боротьбі, вже побороли недуг або перебувають на паліативному лікуванні. Всі різні, але всіх їх об’єднує одне — ніхто з них не був готовий почути три страшні літери, які перевернуть життя їх та їх родичів догори дригом.

 

Неможливо бути готовим до того, що тобі чи твоій близькій людині поставлять страшний діагноз «рак».

 

Куди бігти? Де взяти гроші на лікування? Яку підтримку і ліки може і повинна надати держава? Скільки кіл пекла потрібно пройти задля того, щоб отримати ці безкоштовні ліки? Про все це, про життя, заради якого варто боротися і жити наш новий всеукраїнський проєкт — КОЛ-ЦЕНТР ДЛЯ ОНКОПАЦІЄНТІВ ТА ЇХ РОДИЧІВ.

 

Три тижні тому команда Фундації #ВАРТОЖИТИ виграла грант на 299 700 грн від Zagoriy Foundation і саме він став ключовим фактором того, що ми вже почали розворот п’яти незалежних штабів колцентру:

 

1. Штаб бекофісу складається з десяти людей, які є рушійною силою проєкту і організовують весь менеджмент і всю логістику кол-центру.
2. Штаб технічної підтримки — це спеціалісти з Рациональное ИТ, які pro bono надають фахову допомогу по підбору та розвороту трьох ліній допомоги і закривають всю технічну частину.
3. Гаряча лінія допомоги — це штаб, в якому працюватимуть виключно онкопацієнти з пацієнтської організації Афіна. Жінки проти раку. Саме вони будуть 7 днів на тиждень надавати фахову допомогу всім онкопацієнтам і родичам.
4. Штаб онкопсихологів вже готується до проходження навчання та екзаменів від Українська психоонкологічна асоціація - УПОА, адже у нас досі немає жодної гарячої лінії, на якій би працювали вузькопрофільні та висококваліфіковані спеціалісти.
5. Штаб таксі для онкопацієнтів — закриє потребу в безкоштовних перевезеннях онкопацієнтів на період послаблення та посилення карантину, яке очікується восени. Кожен онкопацієнт або близький и родич (якщо це дитина або людина, яка не може самостійно скористатися послугою) матиме змогу безкоштовно замовити таксі від дому до державного онкоцентру і потім назад додому.

Проєкт дуже амбітний. Всеукраїнський. Грандіозний. Всі ці слова якнайкраще описують наші плани. Всім нам дуже страшно. Страшно не тому, що ми не справимось, а тому що проєкт дороговартісний. Ми не маємо постійної фінансової підтримки і просто зараз шукаємо меценатів, благодійників та просто небайдужих людей, які захочуть допомогти нам втілити його у життя.

 

Єдина лінія по всій Україні 0-800 буде абсолютно безкоштовною і доступною для всіх мобільних операторів та міських номерів.

Все це давно мало би працювати на державному рівні, але чомусь до нас цього досі ніхто не зробив...

 

Якщо вам імпонують наші амбітні цілі — підтримати кол-центр для онкопацієнтів можна тут:
http://vartozhyty.com.ua/callcenter

 

5-10-20-100 грн важлива будь-яка сума, адже маленької допомоги не буває 🙏♥️

Facebook: ВАРТО ЖИТИ
Instagram: @vartozhyty
Telegram: https://t.me/yaninafilm

💥💥💥 !! В червні Фундація ВАРТО ЖИТИ спільно з ГО «Афіна. Жінки проти раку» планує запустити всеукраїнський проєкт, аналогів якому ще немає в Україні — єдиний координаційний центр допомоги і підтримки онкопацієнтів та їх родичів: Кол-центр #ВАРТОЖИТИ.

☎️ Кол-центр #ВАРТОЖИТИ матиме три окремі лінії допомоги:

🔺 Гаряча лінія допомоги

Експерти з загальних питань нададуть фахову консультацію або скерують пацієнта до необхідних спеціалістів

🔺 Психологічна допомога

Професійні онкопсихологи зможуть надати онкопацієнтам та їх близьким необхідну безкоштовну фахову консультацію

🔺 Таксі для онкопацієнтів

Онкопацієнт зможе замовити безкоштовне таксі з дому до місця проходження лікування в державних лікарнях і назад додому

Частина працівників кол-центру є онкопацієнтами і тепер хочуть поділитись своїм досвідом і знанням з тими, хто лиш починає свою боротьбу або вже зневірився і не має сил боротись далі.

👫 Кожен з вас також може стати частинкою цієї великої і надважливої історії. Кожен з вас може допомогти нам втілили нашу мрію в життя.

Саме зараз ми шукаємо щирі, відверті історії боротьби з цією підступною хворобою під назвою «рак».

Як долучитися до проєкту - читайте за посиланням. 

Сьогодні Всесвітній день діагностики меланоми

May 14, 2020

За даними ВООЗ, щорічно в усьому світі реєструється приблизно 48000 смертей пов'язаних з меланомою.


Світова захворюваність на меланому продовжує зростати - однак, основні фактори, що зумовлюють розвиток меланоми, схоже, пов'язані з рекреаційним перебуванням на сонці та історією сонячних опіків.. Ці фактори лежать у власній відповідальності кожної людини.

✴️ Що таке меланома?

 

ℹ️ Меланома - це злоякісне новоутворення та найбільш небезпечне серед усіх онкологічних захворювань шкіри.
 

Меланома розвивається з меланоцитів (пігментні клітини, що продукують меланіни). Пухлина переважно локалізується в шкірі, значно рідше в сітківці ока, на слизових оболонках тощо.
 

Меланома розповсюджується через лімфу і кров майже в усі органи.

✴️ Як самостійно виявити меланому? На що потрібно звернути увагу?

ℹ️ Щоб легше запам'ятати ознаки, у разі появи яких потрібно відвідати фахівця, дерматологи придумали абревіатуру "АВСDE":

🔎 A (Asymmetry) – асиметрія невуса;

🔎B (Border) – край нерівний або нечіткий;

🔎 C (Colour) – колір невуса на різних ділянках різний;

🔎 D (Diameter) – діаметр перевищує 5 мм;

🔎 E (Enlargement) – ріст (швидке збільшення в розмірі).

ℹ️ Більш як трьом тисячам українців щороку встановлюють діагноз меланома. Кожен десятий із захворівших на меланому помирає протягом першого року. Тому дуже важливим є питання виявлення хвороби на ранніх стадіях, коли лікування має більше шансів бути успішним.

✴️ Як проводиться діагностика меланоми?

ℹ️ Дерматоскопія — найперша діагностика меланоми. Проводиться за допомогою простої лупи або дерматоскопа (епілюмінісцентного мікроскопа), який робить прозорим поверхневий шар шкіри-епідермісу.

Клінічно меланома шкіри проявляється пухлиноподібним щільним вузликом чорного забарвлення, іноді з синім відтінком, від 0,5 см до 2 – 3 см у діаметрі, округлої чи овальної форми з нерівними краями. Зрідка зустрічаються безпігментні меланоми рожевого кольору (ахроматична меланома). Часто на поверхні пухлини виникають ерозії чи виразки, які кровоточать, а також кірочки, лущення.

✴️ Як попередити розвиток меланоми?

➡️ уникайте сонячних опіків шкіри - застосовуйте захисні креми;

➡️ уникайте травмування шкіри в ділянці родимок;

➡️ уникайте контакту шкіри в ділянці родимок із хімічними подразниками;

➡️ регулярно оглядайте шкіру та своєчасно звертайтесь до лікаря при будь-яких змінах.

Скринінг - одна із форм раннього виявлення злоякісних пухлин при профілактичному обстеженні. Якщо ви знаходитесь в групі ризику,то кожних два роки маєте проходити обстеження у лікаря-онколога (фізикальний метод - огляд, пальпація). Також усім варто періодично проводити самообстеження.

❗ Якщо ви пацієнт, що зіштовхнувся з діагнозом меланома, просимо відповісти на декілька питань нашого опитування - https://bit.ly/3g1eHzc


За посиланням - інтерв'ю Марії Миколаївни Кукушкіної - старшого наукового співробітника науково-дослідного відділення пухлин шкіри і м'яких тканин Національного інституту раку, кандидата медичних наук, лікаря-хірурга вищої категорії.

#меланома#melanoma#онкологія#oncology#cancer#дерматоскопія#скринінг#АфінаЖінкиПротиРаку

Ми зібрали найпоширеніші питання про коронавірус, що задають онкопацієнти під час спалаху COVID-19. Відповів на запитання пацієнтів Андрій Безносенко, головний лікар Національний Інститут Раку.

⭕ У мене діагностували рак. Чи більше я ризикую інфікуватися COVID-19, ніж інші?

 

ℹ️ Через фактори, пов'язані з особливостями перебігу онкологічного захворювання (імуносупресія, поважний вік, поганий функціональний статус) та особливостями амбулаторного і стаціонарного перебування (часті госпіталізації, необхідність контрольних оглядів), існують попередні дані, які свідчать, що ризик інфекції у онкологічних пацієнтів дещо вищий, ніж у загальній популяції (в китайському дослідженні мова йде про двократний ризик)

 

⭕ Я проходжу хіміо- або променеву терапію. Чи більше я ризикую інфікуватися COVID-19?

 

ℹ️ Тут є два типи ризиків. Ризики пов’язані із відвідуванням медичних закладів для отримання хіміотерапії, які збільшують вірогідність інфікуватися COVID 19 через контакт із хворими та носіями. Та ризики пов’язані із протипухлинною терапією. Є дані про підвищені ризики інфікуватись та більш тяжкий перебіг захворювання у пацієнтів, які протягом останнього місяця отримували хіміотерапію або перенесли хірургічне втручання, проте через особливості дизайну досліджень під час пандемії, цим ризикам важко надати числові значення.

Читати далі - за посиланням. 

З якими проблемами стикаються онкопацієнти під час карантину

April 06, 2020

Про те, які зміни відчувають лікарі-онкологи та онкопацієнти в умовах пандемії COVID-19, розповіли Андрій Безносенко, головний лікар Національний Інститут Раку, та Вікторія Романюк, співзасновниця ГО Афіна. Жінки проти раку в ефірі Телеканал Україна 24.


#онкологія
#oncology#рак#cancer#коронавірус#карантин#COVID19#НІР#АндрійБезносенко#АфінаЖінкиПротиРаку

Рекомендації ASCO: Догляд за особами, хворими на рак, під час пандемії COVID-19

March 21, 2020

Американське товариство клінічної онкології (ASCO) видало нові рекомендації щодо догляду за хворими на рак під час спалаху COVID-19.

АSCO запропонувало своїм членам поставити запитання про проблеми, які вони можуть виникнути під час лікування хворих на рак у контексті пандемії коронавірусу ➡️ https://cutt.ly/etcShvB

 

В даний час доступні обмежені клінічні дані щодо раку, і інформація доповнюється. Наступна інформація ґрунтується на доказах, зібраних за допомогою пошукових запитів медичної літератури PubMed, пошуку відповідних веб-сайтів з інформацією про інфекційні захворювання (CDC, WHO, IDSA тощо) та даних, наданих клінічними онкологами та фахівцями-інфекціоністами. ASCO оновлюватиме цю інформацію по мірі появи нових запитань та появи доказів.

Що треба знати онкопацієнтам та їх близьким при поширенні коронавірусу

March 18, 2020

У пацієнтів, що борються з раком або мають діагноз раку в анамнезі, ризик захворіти на COVID-19 значно вищий, повідомляє БФ "Пацієнти України". - Перебіг данного захворювання у онкологічного хворого також буде гірший, ніж у пацієнта без раку. Про це йдеться у поки що єдиному національному аналізі про перебіг та наслідки COVID-19 у онкологічних пацієнтів - https://bit.ly/3b3K6xo.
 

👉Тому, для онкологічних пацієнтів надважливо дотримуватися жорсткого карантину у період лікування та для тих пацієнтів, які знаходяться в ремісії.

👉Відкладати ад'ювантну хіміотерапію та планові операції можна лише в неускладнених випадках і тільки у зоні високої епідемактивності.

👉Онкологічні пацієнти, інфіковані COVID-19, особливо літнього віку та з супутніми захворюваннями, потребують більш інтенсивного спостереження та лікування.


Як працюватимуть онкодиспансери та відділення, де лікуються люди, які борються з раком?


Міністерство охорони здоров’я у постанові Кабміну № 211 “Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19” прописало, що медичні заклади тимчасово припинять проведення планових заходів з госпіталізації та планових операцій, крім термінових та невідкладних.


Оскільки лікування онкології є невідкладним, а без вчасної хімії або операції людина може померти, онкодиспансери та інші профільні лікарні продовжують працювати та приймати пацієнтів. Вони мають надавати допомогу. Однак з дотриманням жорстких умов карантину!


Ще раз простою мовою. Відкласти лікування онкохворим неможливо, це несе серйозні ризики для їх життя. Тому всі онкодиспансери та профільні медзаклади повинні надавати допомогу онкохворим у повному обсязі і вчасно (https://bitly.su/hgKz)!


✅Довіряйте лише перевіреним джерелам інформації та першоджерелам:

👉Міністерство охорони здоров’я https://moz.gov.ua/pres-centr

👉Центр громадського здоров’я України https://www.phc.org.ua/

👉Якщо вас цікавить інформація для онкохворих пацієнтів, підпишіться на сторінку у Facebook Головного лікаря Інституту раку Андрій Безносенко та на сторінку громадської організації Афіна. Жінки проти раку.

Коронавірус: Які послуги надаватимуться в повному обсязі

March 18, 2020

Міністерство охорони здоров'я України наголошує, що всі медичні послуги, ненадання яких несе серйозний ризик для життя пацієнта або може призвести до розвитку критичних станів, мають надаватися в повному обсязі і вчасно. ➡️ https://cutt.ly/ftlnpoL

Зокрема:

-- при ускладненому перебігу вагітності та пологах;
вагітним, породіллям, новонародженим;
--  у спеціалізованих відділеннях закладів охорони здоров’я при онкологічних захворюваннях;
--  при захворюваннях, що потребують кардіоторакальних оперативних втручань у разі, коли припинення (відтермінування) такої медичної допомоги несе серйозний ризик для життя та здоров’я;
-- паліативна медична допомога в стаціонарних умовах;
-- при інших невідкладних та термінових госпіталізаціях та планових операціях, коли відтермінування надання медичної допомоги несе серйозний ризик для життя та імовірність розвитку життєзагрожуючих станів.

МОЗ України направило в регіони рекомендації щодо відтермінування планових операцій та надання інших медичних послуг для запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19.

Довіряйте інформації тільки з надійних та перевірених джерел!

Соціальний проєкт розпочався: першу операцію виконано!

March 17, 2020

Сьогодні було зроблено першу безкоштовну операцію пацієнтці з раком грудної залози в рамках соціального проєкту від VERUM expert clinic "Рак не перешкода жіночності".

 

Від усієї спільноти Афіна. Жінки проти раку щиро дякуємо медичним працівникам клініки та бажаємо пацієнтці швидкої післяопераційної реабілітації та пожиттєвої ремісії! 🌷

 

Більше інформації читайте згодом.

Детальніше про проект можна дізнатися за посиланням ➡️ https://cutt.ly/ntlE3Bl

Жінки "Афіни" вийшли на Марш 8 березня

March 07, 2020

Жінки в усьому світі є рушієм позитивних змін в суспільстві. Розуміючи важливість жіночої солідарності в боротьбі за свої права, в Києві на Михайлівській площі сьогодні зібралося дуже багато дівчат. Була там і делегація від ГО "Афіна. Жінки проти раку".

 

Приємно зазначити, що незважаючи на святковий день та не найкращу погоду, онкопацієнткам вистачило мотивації приєднатися до акції під прапором нашої спільноти взаємодопомоги та взаємопідтримки. Також наша організація була представлена на Марші жінок у Харкові.

 

Ми не приховуємо своє існування і свою хворобу, відкрито говоримо, що ми є. Ми гуртуємось! І заявляємо, що хочемо жити та без бою не здамося! В групі "Афіна" вже понад 4600 жінок! І ми будемо й надалі боротися за те, щоб усі онкопацієнти мали доступ до сучасного лікування, щоб до наших голосів прислухалися, а термін канцерофобія вийшов зі вжитку. Разом - сила! Зі святом, дівчата! 

 

#МаршЖінок #АфінаЖінкиПротиРаку

ГО «АФІНА. ЖІНКИ ПРОТИ РАКУ» за фінансової підтримки МФ «Відродження» реалізувала проект: «Пацієнтський моніторинг: чи отримують пацієнти, хворі на рак молочної залози, належне лікування (на прикладі Вінницької та Волинської областей)».

Мета проекту: розширення доступу до лікування препаратом Трастузумаб для пацієнтів, хворих на рак молочної залози, шляхом адвокаційного супроводу, аналізу стану використання бюджетних коштів та моніторингу ефективності процесу проведення централізованих державних закупівель та місцевих закупівель у Вінницькій та Волинській областях. Розбудова спроможності пацієнтської спільноти до відстоювання прав на лікування шляхом інформування їх про дієві інструменти відслідковування наявності безкоштовних ліків.

 

Проект охопив Вінницьку та Волинську області.

Афіну обрано експертами соціального проєкту VERUM

February 12, 2020

Клініка VERUM expert оголосила про початок соціального проєкту “Рак не перешкода жіночності”. В рамках проекту фахівці клініки щомісяця виконуватимуть безкоштовну операцію з видалення раку молочної залози, а кожні три місяці - безкоштовну операцію з видалення раку молочної залози та встановлення грудних імплантів. Це стало можливо завдяки підтримці компанії POLYTECH (https://polytechhealth.com.ua)
Якість та швидкість необхідних аналізів забезпечує парнер проєкту Медична лабораторія CSD (https://csdclinic.com.ua).
Відбір кандидатів для участі в проєкті проводить громадська організація "Афіна. Жінки проти раку" (https://www.facebook.com/athena.wac/). Всю докладну інформацію щодо умов ви можете отримати безпосередньо у співробітників організації за телефонами 066-978-10-78 та 097-441-72-31.
Щоб взяти участь у відборі кандидатів на безкоштовну операцію, заповніть, будь ласка, цю анкету.

Це відео створено учасницями групи у фейсбуці "Афіна.Жінки проти раку" до Всесвітнього Дня Боротьби проти раку з метою підтримки онкохворих жінок.

 

Відео - Галина Белоусова. Музика - П.І. Чайковський "Марш Квітів" із балету "Лускунчик".

Рання діагностика раку стане безкоштовною вже цього року

January 04, 2020

Рання діагностика раку ввійшла до пріоритетних послуг Програми медичних гарантій, яку ухвалив уряд минулої осені. За цією програмою Національна служба здоров’я України оплатить медичним закладам послуги діагностики раку молочних залоз, матки, травної системи, кишківника, сечовивідних органів, трахеї та бронхів за підвищеним тарифом, а для громадян вони стануть безкоштовними.


За ссилкою - стаття в газеті "День" з коментарем співзасновниці ГО "Афіна. Жінки проти раку" Вікторії Романюк. 

На тренінгу пацієнти отримали "дорожню карту"

November 28, 2019

29 листопада у приміщенні БФ "Пацієнти України" відбувся тренінг "Алгоритм отримання безкоштовних ліків". Підготували тренінг ГО "Афіна. Жінки проти раку" в рамках проекту «Пацієнтський моніторинг: чи отримують пацієнти, хворі на рак молочної залози, належне лікування (на прикладі Вінницької та Волинської областей)» за фінансової підтримки МФ "Відродження".

Спікери Вікторія Романюк та Іван Зеленський розповіли про принципи формування номенклатур закупівель ліків, а також о шляхах отримання препаратів, куплених за бюджетні кошти.

.
Під час тренінгу був презентований буклет "Отримай препарат Трастузумаб: дорожня карта пацієнта", також підготовлений за підсумками проекту.

 

Цього року вперше закуплені біосиміляри Трастузумаба, завдяки чому планується покрити 100% потреби пацієнтів із HER2+++ раком молочної залози в цьому таргетному препараті.

В буклеті є покроковий алгоритм отримання безкоштовних ліків у медичних закладах, який може знадобитися будь-якому пацієнту.

Новий буклет допоможе пацієнтам отримати препарат Трастузумаб

November 29, 2019

Створено практичний посібник, для сприяння забезпеченню безкоштовним препаратом Трастузумаб пацієнтів з Her2/neu-позитивним раком молочної залози.

Буклет виданий ГО "Афіна. Жінки проти раку" за підтримки Міжнародний фонд "Відродження" в рамках реалізації проекту "Пацієнтський моніторинг: чи отримують пацієнти, хворі на рак молочної залози, належне лікування (на прикладі Волинської та Вінницької областей)".


Рак молочної залози є найпоширенішим видом раку серед жінок. Великий відсоток із тих, хто захворів на РМЗ, потребують терапії трастузумабом.

Міністерство охорони здоров'я постійно закуповує нові партії ліків, які відправляються у регіони. Це препарати, які кожен український пацієнт може отримувати безкоштовно. Є певний перелік препаратів, які закуповує держава. У цьому списку є і Трастузумаб.
 

Сторінка проекту.

Запрошуємо на тренінг "Алгоритм отримання безкоштовних ліків"

November 28, 2019

Запрошуємо 29 листопада відвідати тренінг від ГО "Афіна. Жінки проти раку" за підтримки Міжнародного фонду "Відродження". Учасниці тренінга зможуть відпрацювати навички застосування алгоритму отримання препаратів для лікування онкологічних захворювань, закуплених за кошти державного бюджету.

На тренінгу будет презентовано буклет "Отримай препарат Трастузумаб: дорожня карта пацієнта", виданий ГО "Афіна. Жінки проти раку" за підтримки МФ "Відродження".

Участь в тренінгу є безкоштовною за умови обов'язкової реєстрації за посиланням: 

https://docs.google.com/forms/d/12DBTHy6YVht4ZbZF7Rl9W58z9eGxRzPttIMd530_K98/edit?chromeless=1

Після заповнення форми з вами зв'яжеться представник організації та розкаже подробиці.

Чи буде на Волині виїзна паліативна допомога

November 17, 2019

Коли на Волині з'являться виїзні бригади паліативної допомоги? Тобто, як в області готуються до укладання договорів з Національною службою здоров'я України щодо створення мобільних паліативних бригад? Яка роль в цьому місцевої влади? Чи є проблеми зі знеболенням паліативних хворих?
Це та інше обговорювали 18.11.19, в програмі "ТЕМА ДНЯ"  на Українському радіо.Луцьк із представницею спільноти пацієнтів з онкозахворюваннями «Афіна. Жінки проти раку» Вікторією Романюк і в. о. директора КП «Волинська обласна лікарня «Хоспіс» Волинської обласної ради Яніною Дорошенко. 

Слухати сюжет - за посиланням.

Надруковано "Голос Афіни" за жовтень-листопад

January 01, 2020

Вийшла в друк газета для безкоштовного розповсюдження в онкоцентрах країни «Голос Афіни. Вісник онкопацієнта» за жовтень/листопад 2019 року.

На 8 сторінках міститься багато корисної інформації для одужуючих різних нозологій, серед якої:
Антон Покалюхин «Як подолати тривогу»;
Людмила Пухляк «У пошуках тих, хто вижив»;
Kseniya Mykhailiuk «Щеплення – треба чи ні»;
Зоя Максимова (Zoya Maximova) «Міфи про морфін»;
Антон Аскольский «Хіміотерапія при РМЗ: до чи після операції?»;
Александра Михайловна Степанова: «Полінейропатія на тлі хіміотерапії»;
Денис Поминчук: «Особливості участі у клінічних дослідженнях»;