top of page

Представники пацієнта працюватимуть в НІРі

Зустрічайте "Представників пацієнта" в Національний інститут раку! Раді вам повідомити, що це будуть представники ГО Афіна. Жінки проти раку.Рух ЧЕСНО спільно із НСЗУ Національна служба здоров'я України презентував унікальний проєкт, зосереджений на впровадженні механізмів прямої взаємодії із пацієнтами у закладах охорони здоров'я. Проєкт “Представник пацієнта” втілюється для покращення досвіду пацієнтів та якості медичних послуг.


Концепцію проєкту презентували у п’ятницю, 15 березня, за участі міністра охорони здоров’я Віктор Ляшко, очільника Комітету Верховної Ради з питань здоров’я нації Михайло Радуцький, голови Національної служби здоровʼя України Наталія Гусак, а також представників World Bank Ukraine та Embassy of Switzerland in Ukraine / Посольство Швейцарії в Україні.


Ця ініціатива унікальна для України, проте подібні проєкти вже успішно впроваджуються в інших країнах.


Представник пацієнта допоможе онкопацієнтам чи їх піклувальникам дізнатися про безоплатні медичні послуги, зорієнтуватися в Програмі медичних гарантій.

Онкопацієнти зможуть проконсультуватися щодо складних питань чи поділитись досвідом лікування в закладі.


Представник взаємодіє з персоналом і керівництвом закладу в інтересах пацієнта, але не надає медичної консультації.


 “На сьогодні ключовим для медичної реформи – є пацієнт з його власними потребами та інтересами. Це також фундамент для Програми медичних гарантій. Ми оперативно реагуємо на нові виклики, спричинені війною, та розширюємо перелік медичних послуг у межах ПМГ. Таким чином, у непростих умовах, медреформа є пацієнтоорієнтованою. Однак, попри це, у пацієнтів і досі немає повної інформації щодо безоплатної медичної допомоги, обстежень, ліків та роботи медзакладів. Саме тому, разом із партнерами ми анонсуємо запуск пілотної ініціативи для підвищення обізнаності людей у сфері охорони здоров’я – представників пацієнтів, – сказав Віктор Ляшко. – Така ініціатива створить у лікарнях сприятливе середовище, орієнтоване на потреби пацієнта. Також таке рішення здатне покращити доступ українців до якісної безоплатної медичної допомоги та знання про свої можливості й права”. "Наш пріоритет – якісна медична послуга для пацієнта. Тому кожна копійка з бюджету, виділена на Програму медичних гарантій, має перетворитися у доступні й безоплатні медпослуги для українців та українок, – каже Наталія Гусак. – До речі, Єврокомісія минулого року визначила в "домашньому завданні" для України посилення зворотного зв’язку між пацієнтами й інституціями. Переконана, пілотний проєкт допоможе це реалізувати. Тому покладаю багато сподівань на представників пацієнтів. Принагідно нагадую: в НСЗУ є відділ по роботі зі скаргами, а також "гаряча лінія" 16-77. Бути на зв'язку, відповідати на актуальні питання, доносити правдиву інформацію – такі завдання ставимо перед собою".


"Держава робить багато для того, щоб медичні послуги були доступними для українців і українок. Але не завжди і не всюди люди знають, що їм гарантовано безоплатно, – сказав Михайло Радуцький. – І якщо пацієнт матиме можливість звернутися до помічника з цими питаннями та отримати вичерпні консультації, це не лише допоможе отримувати безоплатні медичні послуги, гарантовані державою, а й захищати свої пацієнтські права".


Ініціатива “Представник пацієнта” стартує у п’яти закладах та триватиме два місяці:

  •  Національний інститут раку;

  •  Київська обласна клінічна лікарня;

  •  Київський міський пологовий будинок №6;

  •  Перше територіальне медичне об'єднання Львова;

  •  Львівський обласний клінічний перинатальний центр.


До зустрічі в Національному інституті раку!

 

Ми поряд і завжди готові допомогти!

______________

Ініціатива «Гарантовано!» реалізується Пацієнти України у партнерстві з Міністерство охорони здоров'я України, НСЗУ Національна служба здоров'я України та за підтримки USAID Ukraine - USAID Україна «Підтримка реформи охорони здоров’я».

14 переглядів0 коментарів

Kommentare


bottom of page