top of page

Чи знаєте ви...

Чи знаєте ви, скільки сплачує медичному закладу за ваше лікування держава?


«Немає нічого безкоштовного!» – таку фразу ми часто чуємо від пацієнтів, яким нічого не відомо про гарантовані державою безоплатні медичні послуги.

 

І ця фраза є правильною! Бо кожна медична послуга має свою вартість. Але пацієнт не повинен оплачувати медичну послугу. Для пацієнта медична допомога є безоплатною. А сплачує за неї НСЗУ Національна служба здоров'я України – за кожну надану пацієнту медичну послугу, гарантовану державою в рамках Програми медичних гарантій, медичний заклад отримує кошти.


Скільки ж коштів отримують медичні заклади?

 

На лікування онкологічних захворювань у 2024 році передбачено понад 6,3 млрд. грн.

 

За хіміотерапевтичне лікування 1 пацієнта Національна служба здоров'я України сплачує медичному закладу 35 702 грн. Також за окремою державною програмою закуповуються хіміопрепарати.

 

За лікування 1 пацієнта з онкогематологічними захворюванням держава сплачує медзакладу 61 329 грн. Окрім того закуповуються хіміопрепарати за окремою державною програмою.

 

За променеву терапію для 1 пацієнта медичний заклад отримує від НСЗУ 77 052 грн., якщо радіотерапію проводиться на лінійному прискорювачі.


Детальніше про Програму медичних гарантій та безоплатні медичні послуги, гарантовані державою дивіться у відео ефіру #АфінаLIVE.  

 

заЯкщо ж у вас ще лишилися питання, ви можете зателефонувати в контакт-центр НСЗУ (16-77) або на гарячу лінію ПАЦІЄНТ МАЄ ПРАВО:

 +380 66 911 33 33 (Водафон)

 +380 68 911 33 33 (Київстар)

з понеділка по п'ятницю з 10 до 18 години.

 

Знай свої права, лікуйся безоплатно!

____________________

Ініціатива «Гарантовано!» реалізується Пацієнти України у партнерстві з Міністерство охорони здоров'я України і НСЗУ Національна служба здоров'я України та за підтримки Проєкту USAID Ukraine - USAID Україна "Підтримка реформи охорони здоров'я".


11 переглядів0 коментарів

Comments


bottom of page